.

Beste cannabissoorten voor kleine kweektenten vergeleken
Niet de kortste soort, maar de slimste afweging telt. Ontdek welke compacte genetica beperkte hoofdruimte het best benut.
Belangrijkste punten
- Quick One heeft met 50–60 cm de laagste opgegeven maximale binnenhoogte in deze vergelijking en is daarmee een goede keuze voor kweektenten met beperkte hoogte.
- Epsilon F1 heeft de kortste levenscyclus: van ontkieming tot oogst duurt het ongeveer 60 dagen, terwijl de planten binnen 50–70 cm hoog worden.
- Royal Bluematic heeft met een opgegeven opbrengst van 425–475 g/m² de hoogste opbrengst onder de traditionele autoflowers, terwijl Critical Kush met 500–550 g/m² de hele selectie aanvoert.
- Een kweektent van 60 × 60 × 180 cm biedt een vloeroppervlak van 0,36 m², maar potten, verlichting en de benodigde afstand tussen de lamp en het bladerdak beperken de werkelijk beschikbare hoogte.
- De kleinste soort benut de beschikbare ruimte niet altijd het efficiëntst. Wedding Cake Auto en Royal Bluematic bieden hogere opgegeven opbrengsten dan Quick One, maar hebben daarvoor iets meer hoogte nodig.
Inhoud:
- Kleine ruimte, slimme opstelling: de rqs 60x60x180 kweektent
- Beste cannabissoorten voor kleine kweektenten: korte vergelijking
- De kortste soort is niet altijd het meest ruimte-efficiënt
- Waarom opgegeven planthoogte niet het hele verhaal vertelt
- Welke soort past in jouw kleine kweektent?
- De beste cannabissoort kiezen voor je kleine kweektent
In een kleine kweektent heb je weinig speelruimte voor overmatige strekking, een ongelijk bladerdak of planten die meer plek innemen dan je had ingeschat. Toch is de laagste variëteit niet automatisch de slimste keuze. Een erg compacte plant kan je opstelling juist minder goed benutten als ze minder oplevert, langer nodig heeft of een bladerdak vormt dat onhandig te beheren is.
De beste soorten voor kleine kweektenten zijn compacte RQS-genetica, beoordeeld op hoogte binnen, opgegeven opbrengst, totale levenscyclus of bloeitijd en plantvorm. Soms benut een iets hogere soort beperkte ruimte in de praktijk juist beter, doordat ze meer produceert, sneller klaar is, voorspelbaarder groeit of een ander voordeel biedt zodra de tent voller raakt.
Kleine ruimte, slimme opstelling: de RQS 60x60x180 kweektent
Een tent van 60x60 cm geeft je een duidelijk en praktisch kader om compacte cannabisgenetica met elkaar te vergelijken. De RQS Kweektent Set 60×60×180 biedt een vloeroppervlak van 60x60 cm, een totale hoogte van 180 cm en een voetafdruk van 0,36 m².
Die 180 cm staat niet gelijk aan bruikbare planthoogte. Je pot of container tilt de plant van de vloer, terwijl de groeilamp, het ophangsysteem en een veilige afstand tussen lamp en bladerdak allemaal verticale ruimte innemen boven het bladerdak. De LED-groeilamp van 150 W uit deze set hangt aan het dak van de tent, dus de lamp en de hangers nemen al een deel van die hoogte in voordat je een veilige afstand tot het bladerdak meerekent. Mogelijke strekking tijdens de bloei verkleint die marge nog verder.
Ook het vloeroppervlak weegt zwaar mee. Een basis van 60x60 cm beperkt hoe breed je bladerdak kan worden, welke potten je kunt gebruiken en hoeveel planten je kwijt kunt, vooral als een variëteit breder uitgroeit dan verwacht. Daarom beoordelen we geschiktheid niet alleen op de opgegeven hoogte. De betere vergelijking is hoe doeltreffend elke soort beperkte ruimte benut in verhouding tot de opgegeven opbrengst, snelheid, totale levenscyclus of bloeitijd en plantvorm.
Free Indoor
Grow Guide
Beste cannabissoorten voor kleine kweektenten: korte vergelijking
| Soort | Type | Hoogte binnen | Opbrengst binnen | Levenscyclus / bloeitijd | Ruimtelijke afweging | Beste keuze voor |
| Epsilon F1 | F1 Auto | 50–70 cm | XXL | 60 dagen na ontkieming | Compact en het snelst te oogsten; uniforme planten houden een bladerdak met meerdere planten gelijk, maar het label XXL is niet direct vergelijkbaar | Snelle, compacte F1-kweek |
| Wedding Cake Auto | Auto | 60–70 cm | 400–450 g/m² | 70–75 dagen na ontkieming | Ongeveer 10 cm meer hoogte dan Quick One, met een veel hogere opgegeven opbrengst | Compacte auto met sterke opbrengst |
| Royal Bluematic | Auto | 60–75 cm | 425–475 g/m² | 75–85 dagen na kiemen | Iets meer hoogte en een langere cyclus dan Wedding Cake Auto, in ruil voor de hoogste opgegeven auto-opbrengst | Hoge opbrengst in verhouding tot de hoogte |
| Sweet Skunk Auto | Auto | 40–80 cm | 400–450 g/m² | 75–85 dagen na kiemen | Kan erg laag blijven met een concurrerende opbrengst, maar de brede bandbreedte maakt het eindformaat minder voorspelbaar | Zeer compacte auto met solide opbrengst |
| Quick One | Auto | 50–60 cm | 275–325 g/m² | 65–70 dagen na ontkieming | De laagste maximale hoogte en een snelle cyclus, ten koste van de laagste opgegeven opbrengst | Minimale verticale ruimte-inname |
| Mimosa | Fotoperiode | 60–80 cm | 350–400 g/m² | 60–65 dagen bloei | Beperkte hoogte en controle over de omschakeling naar bloei, met een lagere opgegeven opbrengst dan Critical Kush | Compacte fotoperiode-optie |
| Critical Kush | Fotoperiode | 60–100 cm | 500–550 g/m² | 55–65 dagen bloei | Vraagt hier de meeste hoofdruimte, in ruil voor de hoogste opgegeven opbrengst | Compacte fotoperiode met hogere opbrengst |
| Epsilon F1 | |
|---|---|
| Type | F1 Auto |
| Hoogte binnen | 50–70 cm |
| Opbrengst binnen | XXL |
| Levenscyclus / bloeitijd | 60 dagen na ontkieming |
| Ruimtelijke afweging | Compact en het snelst te oogsten; uniforme planten houden een bladerdak met meerdere planten gelijk, maar het label XXL is niet direct vergelijkbaar |
| Beste keuze voor | Snelle, compacte F1-kweek |
| Wedding Cake Auto | |
| Type | Auto |
| Hoogte binnen | 60–70 cm |
| Opbrengst binnen | 400–450 g/m² |
| Levenscyclus / bloeitijd | 70–75 dagen na ontkieming |
| Ruimtelijke afweging | Ongeveer 10 cm meer hoogte dan Quick One, met een veel hogere opgegeven opbrengst |
| Beste keuze voor | Compacte auto met sterke opbrengst |
| Royal Bluematic | |
| Type | Auto |
| Hoogte binnen | 60–75 cm |
| Opbrengst binnen | 425–475 g/m² |
| Levenscyclus / bloeitijd | 75–85 dagen na kiemen |
| Ruimtelijke afweging | Iets meer hoogte en een langere cyclus dan Wedding Cake Auto, in ruil voor de hoogste opgegeven auto-opbrengst |
| Beste keuze voor | Hoge opbrengst in verhouding tot de hoogte |
| Sweet Skunk Auto | |
| Type | Auto |
| Hoogte binnen | 40–80 cm |
| Opbrengst binnen | 400–450 g/m² |
| Levenscyclus / bloeitijd | 75–85 dagen na kiemen |
| Ruimtelijke afweging | Kan erg laag blijven met een concurrerende opbrengst, maar de brede bandbreedte maakt het eindformaat minder voorspelbaar |
| Beste keuze voor | Zeer compacte auto met solide opbrengst |
| Quick One | |
| Type | Auto |
| Hoogte binnen | 50–60 cm |
| Opbrengst binnen | 275–325 g/m² |
| Levenscyclus / bloeitijd | 65–70 dagen na ontkieming |
| Ruimtelijke afweging | De laagste maximale hoogte en een snelle cyclus, ten koste van de laagste opgegeven opbrengst |
| Beste keuze voor | Minimale verticale ruimte-inname |
| Mimosa | |
| Type | Fotoperiode |
| Hoogte binnen | 60–80 cm |
| Opbrengst binnen | 350–400 g/m² |
| Levenscyclus / bloeitijd | 60–65 dagen bloei |
| Ruimtelijke afweging | Beperkte hoogte en controle over de omschakeling naar bloei, met een lagere opgegeven opbrengst dan Critical Kush |
| Beste keuze voor | Compacte fotoperiode-optie |
| Critical Kush | |
| Type | Fotoperiode |
| Hoogte binnen | 60–100 cm |
| Opbrengst binnen | 500–550 g/m² |
| Levenscyclus / bloeitijd | 55–65 dagen bloei |
| Ruimtelijke afweging | Vraagt hier de meeste hoofdruimte, in ruil voor de hoogste opgegeven opbrengst |
| Beste keuze voor | Compacte fotoperiode met hogere opbrengst |
Bekijk meer compacte cannabissoorten .
1. Epsilon F1: compacte F1-genetica voor snelle kweken
Epsilon F1 is in deze vergelijking de F1 Auto-optie, en haar aantrekkingskracht begint bij praktische afmetingen. Binnen blijft ze rond de 50–70 cm, met een zeer korte totale levenscyclus van ongeveer 60 dagen vanaf ontkieming, wat je een snelle route geeft door een opstelling met beperkte ruimte.
Haar voordeel in een kleine tent zit niet alleen in het F1-label. Het komt door de combinatie van compacte groei, een snelle doorlooptijd en uniformiteit. In een tent met meerdere planten maakt die uniformiteit het makkelijker om het bladerdak vlak te houden, wat helpt als de afstand tot de lamp en je verticale marge al krap zijn.
Quick One volgt een vergelijkbaar idee van compact en snel, maar Epsilon F1 hoort bij een ander genetisch formaat met een gelijkmatiger groeiprofiel. Dat maakt haar extra relevant wanneer voorspelbaar beheer van het bladerdak net zo belangrijk is als de uiteindelijke hoogte.


2. Wedding Cake Auto: sterke opbrengst zonder veel hoogte
Wedding Cake Auto verdient haar plek doordat ze een bescheiden opgegeven hoogte voor binnenteelt combineert met een bruikbare oogst. Op papier wordt ze binnen ongeveer 60–70 cm hoog, met een opbrengst van 400–450 g/m². Daarmee valt ze in een productievere categorie dan veel variëteiten die vooral gekozen worden omdat ze extreem laag blijven.
Die balans telt in een kleine tent. Binnen de compacte autoflower-soorten neemt Wedding Cake Auto op papier iets meer verticale ruimte in dan Quick One, maar ze biedt een duidelijk hogere opgegeven opbrengst dan de 275–325 g/m² van Quick One. Als je genoeg speling hebt voor die extra 10 cm of daaromtrent, kan die afweging goed uitpakken.
Opgegeven hoogteranges vragen nog steeds om een veiligheidsmarge. Echte planten kunnen boven de cijfers van breeders uitkomen, en het latere kweekvoorbeeld van Wedding Cake Auto laat zien waarom je je opstelling niet alleen op de opgegeven maximumhoogte moet baseren.


3. Royal Bluematic: hoge opbrengst in verhouding tot de hoogte
Royal Bluematic is een sterke keuze als opbrengst zwaar weegt, maar je verticale ruimte beperkt blijft. Binnen vermelden we haar op ongeveer 60–75 cm, met een opgegeven opbrengst van 425–475 g/m² en een totale levenscyclus van 75–85 dagen na het kiemen.
Met die cijfers hoort ze bij de sterkere klassieke auto's in deze shortlist voor kwekers die compacte groei willen zonder te veel in te leveren op opgegeven productie. Royal Bluematic zit qua opbrengst net boven Wedding Cake Auto en vraagt tot 5 cm extra hoogte, maar haar levenscyclus van 75–85 dagen kan tot 10 dagen langer duren dan de 70–75 dagen van Wedding Cake Auto.
De afweging is dus iets meer hoogte en een iets langere cyclus, terugverdiend met de hoogste opgegeven opbrengst van de klassieke auto's hier.


4. Sweet Skunk Auto: compacte groei met concurrerende opbrengst
Sweet Skunk Auto valt op omdat haar opgegeven bereik voor binnenteelt erg laag begint, terwijl haar opbrengst concurrerend blijft. Haar opgegeven bereik loopt binnen van ongeveer 40–80 cm, met een opbrengst van 400–450 g/m² en een totale levenscyclus van ongeveer 75–85 dagen na het kiemen.
Dat onderste cijfer van 40 cm moet je niet lezen als het formaat dat je van elke plant mag verwachten. Potvolume, lichtintensiteit, voeding, temperatuur, training en je algemene kweekstijl kunnen allemaal invloed hebben op de uiteindelijke hoogte. Deze bandbreedte werkt daarom het best als vergelijkingspunt, niet als garantie.
In de praktijk zit Sweet Skunk Auto tussen de allerkleinste opties en de compacte auto's die sterker op opbrengst mikken. Ze geeft je kans op een zeer beperkte verticale ruimte-inname zonder dat je hoeft terug te vallen op de lagere opgegeven opbrengsten van de kortste opties.


5. Quick One: wanneer minimale hoogte en snelheid het zwaarst wegen
Quick One is een van de laagste variëteiten in deze vergelijking, met een hoogte binnen van ongeveer 50–60 cm. Dat maakt haar vooral nuttig wanneer verticale ruimte je grootste beperking is, en niet het maximale oogstgewicht.
Haar sterke punten zijn een kleine ruimte-inname en een snelle doorlooptijd. De opgegeven opbrengst binnen van 275–325 g/m² ligt duidelijk lager dan bij meerdere andere soorten in deze shortlist, waaronder Wedding Cake Auto, Royal Bluematic, Sweet Skunk Auto en Critical Kush. Voor sommige kwekers is die afweging nog steeds de moeite waard. In een kleine tent kan de marge voor potten, lampen en vrije ruimte boven het bladerdak zo beperkt zijn dat een lage plant belangrijker is dan jagen op de hoogste opgegeven opbrengst.
Voor meer extra lage opties kun je onze gids over de kleinste cannabisplanten bekijken. Quick One verdient haar plek in deze shortlist omdat ze laat zien hoe snelheid en een lage hoogte zwaarder kunnen wegen dan pure productie.


6. Mimosa: een compacte fotoperiode voor kleine tenten
Mimosa laat zien waarom een kleine tent niet automatisch betekent dat je voor autoflower-genetica moet kiezen. Binnen wordt ze ongeveer 60–80 cm hoog, met een opgegeven opbrengst van 350–400 g/m² en een bloeitijd van 60–65 dagen. Daarmee valt ze in een beheersbare bandbreedte voor krappe opstellingen binnen.
Haar grootste voordeel is controle. Als fotoperiode-variëteit blijft Mimosa in de groeifase tot je het lichtschema aanpast, dus jij bepaalt wanneer de bloei begint. Dat geeft je een bruikbare manier om het eindformaat te sturen, vooral als je planten compact wilt houden zonder alleen de allerlaagste beschikbare optie te kiezen.
Vergeleken met de auto's in deze shortlist vraagt Mimosa iets meer aandacht voor timing, maar die extra betrokkenheid krijg je terug in flexibiliteit. Ze laat heel praktisch zien dat de keuze voor een soort in een kleine tent draait om bruikbare ruimte, niet alleen om de laagst opgegeven hoogte.
.webp)
.webp)
7. Critical Kush: meer opbrengst uit een compacte fotoperiode
Critical Kush is in deze shortlist de fotoperiodekeuze met de hoogste opbrengst. Binnen vermelden we haar op ongeveer 60–100 cm, met een opgegeven opbrengst van 500–550 g/m². Daarmee zit ze qua productie duidelijk boven Mimosa, terwijl ze nog steeds compact genoeg blijft voor een zorgvuldig geplande kleine tent.
De afweging zit in de verticale marge. Mimosa blijft lager, rond 60–80 cm, en geeft je de controle van een fotoperiode met een bescheidener opgegeven opbrengst van 350–400 g/m². Critical Kush kan meer hoofdruimte vragen dan Mimosa en de meeste auto's die hier genoemd zijn, maar daar staat een duidelijk hogere opgegeven productie tegenover.
Binnen de kleine cannabissoorten voor binnenteelt is ze vooral logisch als je tent genoeg vrije hoogte heeft voor de bovenkant van haar bereik en je beperkte vloeroppervlak harder voor je wilt laten werken. Kies Mimosa als lagere hoogte belangrijker is; kies Critical Kush als je extra hoofdruimte productief kunt benutten.
.webp)
.webp)
De kortste soort is niet altijd het meest ruimte-efficiënt
Een lage opgegeven hoogte kan doorslaggevend lijken, tot je vergelijkt wat een plant ervoor teruggeeft. In deze gids betekent ruimte-efficiënt de balans tussen de ruimte die een variëteit vraagt en de waarde die ze teruggeeft via opgegeven opbrengst, snelheid, beheersbaarheid of plantvorm.
Quick One is daarvan het duidelijkste voorbeeld. Met ongeveer 50–60 cm binnen houdt ze de verticale ruimtevraag erg laag en is ze snel klaar, maar haar opgegeven opbrengst van 275–325 g/m² ligt onder die van Wedding Cake Auto en Royal Bluematic. Die twee vragen op papier iets meer hoogte, maar leveren een duidelijk hogere opgegeven productie op, waardoor ze beter passen als je tent genoeg veilige vrije ruimte heeft.
Fotoperiodes laten hetzelfde patroon zien. Mimosa blijft lager en geeft je controle over de omschakeling naar bloei, terwijl Critical Kush dichter bij 100 cm kan komen en een veel hogere opgegeven opbrengst biedt. Hoogte- en opbrengstcijfers van breeders zijn bandbreedtes, geen exacte data, dus lees ze als richtlijn voor de afweging en niet als een precieze ruilverhouding. Zodra je vrije hoogte zeker is, kan extra verticale ruimte de investering waard zijn.
Waarom opgegeven planthoogte niet het hele verhaal vertelt
Hoogteranges van breeders helpen je om variëteiten te vergelijken, maar ze zijn geen gegarandeerde maximale planthoogtes. Wedding Cake Auto laat dat verschil duidelijk zien. Haar opgegeven bereik voor binnenteelt ligt rond 60–70 cm, terwijl ons gedocumenteerde kweekverslag van Wedding Cake Auto een plant noteerde die ongeveer 95 cm hoog werd.
Dat betekent niet dat het opgegeven bereik fout is; het laat zien hoe één plant zich in één opstelling gedroeg. Na drie weken was ze pas 32 cm hoog, waarna ze bij de start van de bloei sterk de hoogte in schoot en in de drie weken daarna meer dan 60 cm toevoegde.
Dat is belangrijk in de RQS 60x60x180 kweektent, want de volledige 180 cm is geen beschikbare plantruimte. De pot, lamp, het ophangsysteem, de vrije ruimte boven het bladerdak en de veiligheidsmarge nemen allemaal hoogte weg. Als je hoofdruimte extra beperkt is, houd dan meer marge aan dan de opgegeven maximumhoogte.
Welke soort past in jouw kleine kweektent?
Begin bij je krapste beperking, niet bij een algemene ranglijst. Dit zijn allemaal compacte kandidaten, maar ze lossen verschillende ruimteproblemen op verschillende manieren op.
- Minimale verticale ruimte-inname: Quick One is de veiligere keuze als hoofdruimte je grootste beperking is, met ongeveer 50–60 cm in binnenteelt. Sweet Skunk Auto kan op papier lager beginnen, maar haar bredere bereik van 40–80 cm vraagt om meer marge.
- Compact en snel: Epsilon F1 en Quick One passen allebei bij een snelle doorlooptijd zonder grote verticale ruimtevraag. Epsilon F1 voegt daar F1-uniformiteit aan toe, wat kan helpen om een klein bladerdak voorspelbaarder te houden.
- Hogere opgegeven opbrengst terwijl ze kort blijven: Wedding Cake Auto en Royal Bluematic vragen iets meer hoogte dan Quick One, maar bieden een duidelijk hogere opgegeven productie.
- Compacte fotoperiode met controle: Mimosa combineert een relatief lage hoogterange van 60–80 cm met controle over het moment waarop de bloei begint.
- Meer productie met extra hoofdruimte: Critical Kush kan hier de meeste verticale ruimte vragen, maar beloont die ruimte met de hoogste opgegeven opbrengst in de shortlist.
FAQ
- Hoeveel cannabisplanten passen in een 60x60 kweektent?
- De RQS 60x60x180 kweektent geeft je 0,36 m² vloeroppervlak en wordt geleverd met twee potten van 11 L, maar het aantal planten hangt nog steeds af van potmaat, het gedrag van de variëteit en de breedte van het bladerdak. Compacte, uniforme genetica kunnen een opstelling met meerdere planten makkelijker maken, omdat elk exemplaar een voorspelbaarder ruimteprofiel heeft.
Breder groeiende auto's of fotoperiodeplanten met sterkere zijwaartse groei passen soms juist beter met minder planten. Bepaal het aantal dus op basis van hoe elke variëteit de vloer vult en de hoogte gebruikt, niet op een vast getal. - Zijn autoflowers beter voor kleine kweektenten?
- Veel autoflowers passen goed in beperkte ruimtes omdat ze vaak compact blijven en een korte totale levenscyclus hebben. Dat maakt ze handig wanneer hoogte, tijd of toegang rond het bladerdak beperkt is.
Toch zijn ze niet automatisch beter. Compacte fotoperiode-soorten kunnen ook heel goed werken, omdat jij bepaalt wanneer de bloei begint. Beoordeel elke variëteit dus op verwachte grootte, levenscyclus, opgegeven opbrengst en plantvorm, niet alleen op basis van auto of fotoperiode. - Kan fotoperiode cannabis werken in een kleine tent?
- Compacte fotoperiode-variëteiten kunnen prima werken in kleine tenten als hun hoogterange past bij je bruikbare ruimte. Mimosa is de optie met minder druk op de hoogte, met ongeveer 60–80 cm in binnenteelt en minder behoefte aan extra verticale marge.
Critical Kush vraagt meer hoofdruimte, met grofweg 60–100 cm, maar biedt in ruil daarvoor een hogere opgegeven opbrengst. Fotoperiode-genetica laten je ook bepalen wanneer de bloei begint, wat extra controle geeft over het uiteindelijke formaat. - Hoeveel hoofdruimte moet je vrijhouden in een kleine kweektent?
- Er is geen enkel aantal centimeters dat voor elke kleine tent werkt. In de RQS 60x60x180-opstelling nemen de pot, lamp, het ophangsysteem, de veilige afstand tussen lamp en bladerdak en mogelijke strekking in de bloei allemaal ruimte weg van de hoogte die de plant echt kan gebruiken.
Gebruik hoogteranges van breeders als planningshulp, niet als harde limiet. Houd een veiligheidsmarge aan boven de opgegeven maximumhoogte, zeker bij variëteiten die bekendstaan om sterke strekking in de vroege bloei. - Moet je de kortste cannabissoort kiezen die beschikbaar is?
- Hoogte is maar één factor bij je keuze. Quick One houdt de verticale ruimtevraag erg laag, maar is niet automatisch de meest praktische keuze voor elke kleine tent.
Wedding Cake Auto en Royal Bluematic vragen iets meer opgegeven hoogte, maar bieden ook duidelijk hogere opgegeven opbrengsten. Die extra ruimte kan de moeite waard zijn als je opstelling genoeg veilige vrije hoogte heeft. Vergelijk hoogte, opbrengst, levenscyclus, plantvorm en beschikbare hoofdruimte altijd samen voordat je kiest.
De beste cannabissoort kiezen voor je kleine kweektent
Genetica kiezen voor een kleine tent is meer dan alleen zoeken naar de kortste cannabisplanten. Hoogte telt mee, maar opgegeven opbrengst, snelheid, levenscyclus, plantvorm en het gedrag van het bladerdak bepalen hoe goed een variëteit beperkte ruimte benut.
De RQS 60x60x180-opstelling laat zien waarom bruikbare ruimte zwaarder weegt dan nominale afmetingen zodra potten, lampen, vrije ruimte en strekking je hoofdruimte verkleinen. Quick One en Sweet Skunk Auto leggen de nadruk op een beperkte verticale ruimte-inname. Epsilon F1 voegt compactheid, snelheid en uniformiteit toe. Wedding Cake Auto en Royal Bluematic bieden sterkere afwegingen tussen hoogte en opbrengst, terwijl Mimosa en Critical Kush twee verschillende fotoperiode-routes geven.
Vergelijk jouw ruimte met de RQS Kweektent Set 60×60×180 , en bekijk daarna de collectie compacte soorten .
